Ökörfarkkóró

Ökörfarkkóró

Az ökörfarkkóró a tüdőben, arcüregben, orrjáratokban felgyülemlett váladékot, hőt szünteti meg hatékonyan. Fülfájdalom, mumpsz, álmatlanság, hasmenés, dizentéria, köhögés, aszthma esetén javasolt.
Ördögcsáklya

Ördögcsáklya

Az afrikai népi orvoslás több évszázada alkalmazza az ördögcsáklyát, amely Európába a múlt század elején vonult be. Leginkább a hátfájdalmak, ízületi degeneratív folyamatok kezelésére alkalmas.
Ördögnyelv / konjak gyökér

Ördögnyelv / konjak gyökér

Az ördögnyelv a trópusi és szubtrópusi övezeteken őshonos növény, amelynek gyökere értékes összetett szénhidrátot, glükomannánt tartalmaz 40%-ban. Ezátal fejti ki gyógyhatását: segíti a fogyókúra eredményességét, a vércukorszint normalizálását, a koleszterin szint javítását.
Őszi kikerics

Őszi kikerics

Az őszi kikerics egy erős hatású növény, amely főként a heveny köszvényes rohamok hatékony ellenszere. Hatását kolchicin vegyülete révén éri el. A homeopátia is alkalmazza.
Papaja

Papaja

Élénksárga színű, mangóhoz hasonló külalakú, karakteres ízű gyümölcs. Kiemelkedően magas C-vitamin és karotin tartalma, ezért erőteljesen védi szervezetünk sejtjeit a káros szabadgyökökkel szemben.
Paprika

Paprika

A paprika nem csak fűszernövény, hanem kapszaicin vegyületcsoport révén értékes gyógyhatásokat is kifejt. Különösen a reumás panaszok, köszvény enyhítésére, emésztésserkentésre, nyálelválasztás fokozásra alkalmazzák.
Pemetefű (orvosi)

Pemetefű (orvosi)

Az orvosi pemetefű az ajakosok családjába tartozik, a Földközi tenger mentén lelhető fel. A népi gyógyászat évszázadok óta alkalmazza hurutoldásra, emésztési panaszok enyhítésére.
Peremizs (örvénygyökér)

Peremizs (örvénygyökér)

A peremizs – más néven örvénygyökér – a népi gyógyászatból ismert köhögéscsillapító, húgyúti fertőzéseket, menstruációs görcsöket enyhítő, féreghajtó háziszer. Napjainkban a homeopátia is alkalmazza főként a köhögés csillapítására.
Petrezselyem

Petrezselyem

A petrezselyem hazánkban is az egyik legleterjedtebb fűszernövény. Azonban nem csupán jellegzetes íze, hanem erős vizelethajtó tulajdonsága miatt is nélkülözhetetlen a magyar  kultúrában, népi gyógyászatban.
Pohánka

Pohánka

A pohánka a rutin nevű vegyület-tartalmánál fogva a visszér és aranyér kezelésének hatékony növénye. Vérzést csillapít és gátolja az ödémaképződést. A Kalmil visszérkenőcs egyik főkomponense.
Porcsin

Porcsin

A porcsin magas omega-3 zsírsavtartalmának köszönhetően kedvező hatást gyakorol a szív-érrendszerre. Csökkenti a koleszterin szintet és a depresszió kezelésében is segít. Emellett fertőtlenít és védi a nyálkahártyák felszínét.
Pukkanó dudafürt

Pukkanó dudafürt

A pukkanó dudafürt a pillangósvirágúak családjába tartozik. A népi gyógyászat szennalevél helyettesítőjeként hashajtásra alkalmazta. Ma már nem használják gyógyításra.
Ragadós galaj

Ragadós galaj

A ragadós galaj hazánk egész területén, gyomtársulásokban megtalálható. Különösen a bőr betegségeire, sebeire, fekélyeire adta a népi gyógyászat, külsőleg és belsőleg egyaránt.
Rebarbara

Rebarbara

A rebarbara hazánkban kevéssé ismert fűszernövény, amelyből sós és édes ételek is készíthetők. A gyógyászatban enyhe hashajtásra alkalmazható.
Réti legyezőfű, bajnóca

Réti legyezőfű, bajnóca

A népi gyógyászatban levelének főzetét külsőleg ótvar és bőrbetegségek gyógyítására alkalmazták. Napjainkban az ízületek, izomrendszer regenerálására adják. Az Aminoerg Plusz regeneráló oldat és gél egyik fontos komponense.
Rovarporvirág

Rovarporvirág

A rovarporvirág kellemes illatú gyógynövény. Piretrin tartalma révén hatékony rovarölőszer. Külsőleg fejtetű, lapostetű, ruhatetű ellen hatékony.
Rozmaring

Rozmaring

A rozmaringot a kolostori gyógyászat kimerültség és fájdalom kezelésére alkalmazta. A gyomorpanaszok, étvágytalanság, májbetegségek és reumás fájdalmak enyhítésében is szerepet játszik. A véráramlást serkentő hatása miatt a szellemi frissességet szolgálja.
Rózsafélék

Rózsafélék

A középkor nagy gyógyítója, Avicenna nyerte ki először a rózsa olajat és alkalmazta masszírozáshoz. Borban főzve fül és fogfájásra adták, leveléből szemkenőcsöt készítettek. Napjainkban fájdalomcsillapításra, sebkezelésre, bőrápolásra, megfázásos panaszokra ajánlják.
Sáfrány

Sáfrány

A sáfrány az egyik legősibb, nagy becsben tartott fűszernövény, amelyről már az ókor szent iratok is említést tettek. A depresszió, premenses szindróma oldására is alkalmazható.
Sáfrányos szeklice

Sáfrányos szeklice

A sáfrányos szeklicét az élelmiszeripar színezékként alkalmazza. A gyógyászatban olaját koleszterin-szint csökkentésre ajánlják.